Disaineriharidusega Evelin Laikvee peab köösneriametit

February 11, 2018

Noor moekunstnik Evelin Laikvee on valinud erialaks karusnahatoodete valmistamise.

 

Juba ülikoolis õppides läks ta tööle karusnahatöökotta. Peamiselt valmivad tema käe all kasukad, aga ka mütsid, kraed, peleriinid, kindad ja teised aksessuaarid.

 

2010. aastal jõudis Evelin oma disainitud naaritsa-hõberebasekasukaga Milanos rahvusvahelisel karusnahadisainerite konkursil Remix finalistide hulka. Küsimusele, miks ei näita ta oma loomingut kohalikel moelavadel, vastab Evelin, et see on tema jaoks liiga kulukas. Materjal on hinnaline ja kollektsiooni tegemiseks raha ei jätku. Sellepärast ongi disainer pühendunud individuaaltellimustele. Peale uute toodete saavad tema käe all uue ja trendika välimuse ka päevinäinud kasukad. Seda soosib tänapäeva üldine taaskasutustrend ja mood kasutada koos eri sorti materjale. Madalat siledat karvapinda lopsaka ja kohevaga kombineerides saab põnevaid tulemusi. Samuti on moes karusnaha kombineerimine eri tekstiilmaterjalidega. Aristokraatliku tulemuse saamiseks lisatakse karvasele pinnale näiteks pitsi.

 

Loe Rohkem http://epl.delfi.ee/news/lp/disaineriharidusega-evelin-laikvee-peab-koosneriametit?id=65376910

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Furlin Facebook
  • Furlin Instagram

Furlin OÜ karusnahadisainer Evelin Laikveel on enam kui 10 aastat töökogemust kasukatega. Ta esindas Eestit Itaalias Milaanos noorte karusnahadisainerite konkursil. 2017 aastal asutas ettevõtte Furlin ning sama kaubamärgi all disainib ja valmistab karusnahkseid kasukaid ja veste, karusnahast kraesid ning mütse.